Implanty zygomatyczne Kielce – informacje, opinie, cena

Implanty zygomatyczne, zwane również jarzmowymi wyróżniają się tym, że nie są wprowadzane bezpośrednio w wyrostek zębodołowy, lecz w kość jarzmową. Dlatego też w przeciwieństwie do tradycyjnych implantów, te zygomatyczne stanowią w pełni bezpieczny fundament dla obudowy. Implanty JDZygoma charakteryzują się dłuższą budową – ich długość wynosi pomiędzy 30 a 60 mm. Wprowadzane są w odcinki boczne łuków jarzmowych i pełnią funkcję mocowania dla uzupełnień stałych, dlatego też można wykorzystać je w przypadku ekstremalnego zaniku kości bez konieczności zastosowania skomplikowanych i drogich zabiegów z zakresu chirurgi szczękowej, jak na przykład sinus lift.

Implanty zygomatyczne są doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, u których występuje bezzębna już szczęka. U pacjentów z uzębieniem resztkowych lub też całkowitym bezzębiem zazwyczaj stosuje się implantację techniką „Full Arch On 4”, która wykorzystuje cztery implanty stanowiące rusztowanie dla uzupełnienia protetycznego. Niewątpliwą przewagą implantów zygomatycznych jest fakt, że po procedurze wszczepienia implantów można praktycznie natychmiast obciążyć je uzupełnieniem protetycznym, co eliminuje konieczność noszenia przez pacjenta wyjmowanej protezy pomiędzy zabiegami. Stanowi to bardziej skuteczne i co ważniejsze znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie.

Systemy implantologiczne, implanty Kielce

System implantologiczny JDentalCare to nowoczesny i innowacyjny system, dzięki któremu odzyskasz swój dawny uśmiech. Do dyspozycji pacjentów są dostępne zarówno implanty z poziomu kości, jak i tkanki miękkiej, implanty uniwersalne, wąskie lub ultra wąskie, nasalne, pterygoidalne, jak również zygomatyczne. Implanty występują w niezwykle szerokim zróżnicowaniu średnic oraz długości, co umożliwia odbudowę wszystkich występujących braków zębowych.

JDentalCare to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala uzyskać długotrwałe rezultaty stabilizacyjne oraz estetyczne.

DO GŁÓWNYCH CECH WYRÓŻNIAJĄCYCH SYSTEM JD NALEŻĄ:

 • Szeroki wybór dostępnych rozmiarów, co pozwala lekarzowi na wszechstronność zastosowań i dopasowanie implantów do spersonalizowanych potrzeb pacjentów. Średnica implantów waha się pomiędzy 2,75 mm a 6,0 mm, natomiast długość w przedziale od 6 mm do 18 mm. Prawidłowy wybór rozmiarów implantu wpływa na sukces zabiegu.
 • System oferuje kilka linii implantów. Złożony jest z pięciu zróżnicowanych typów oraz linii implantów:
  • implanty internal hex 2,4 mm (JDEvolutionPlus),
  • slim (JDEvolutionS – Ø 3.2 mm),
  • superslim (JDIconUltraS Ø 2.75 mm),
  • trans-zatokowe (nasalne: JDNasal),
  • pterygoidalne (JDPterygo),
  • zygomatyczne (JDZygoma).
 • System jest całkowicie cyfrowy, a biblioteki JD są dostępne dla wszystkich renomowanych dostawców oprogramowania CAD/CAM: DentalWings®, Exocad® oraz 3Shape®. Lista jest stale aktualizowana.
 • System JD wyposażony został w możliwość przekierowania, dzięki czemu możliwe są proste rozwiązania protetyczne w utrudnionych warunkach chirurgicznych.
 • System JD jest całkowicie kompatybilny zarówno chirurgicznie jak i protetycznie z innymi popularnymi systemami. W zależności od wybranej linii są to: Zimmer, Biomet3i, Biohorizon, AlphaBio, NobelBiocare, Straumann.

Jeśli chcesz poznać wszystkie możliwości systemu JDentalCare, nie czekaj. Już dziś umów się na prezentację w gabinecie.

Cyfrowe planowanie implantów, implantologia cyfrowa Kielce

Dla wszystkich typów implantów z systemu JD przygotowane zostały profesjonalne rozwiązania, które pozwalają na cyfrową jakość zabiegu implantacji w pełnym zakresie: począwszy do planowania zabiegu chirurgicznego, aż do przeprowadzenia zabiegu przy wykorzystaniu szablonu implantologicznego. Połączenie jest rozpoznawalne przez biblioteki u wszystkich wiodących dostawców oprogramowania CAD CAM.

System pozwala na precyzyjne zaplanowanie zabiegu, jak również umożliwia przewidzieć rezultaty kliniczne, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegów bez komplikacji.

Kasety implantologiczne Kielce

W ofercie znajduje się również kaseta implantologiczna, która umożliwia przeprowadzenie procedur chirurgicznych. Wśród wielu zalet można wymienić:

 • Pojedyncza kaseta chirurgiczno-protetyczna dedykowana jest do wszystkich linii implantów JD.
 • Na pokrywie kasety znajdują się protokoły chirurgiczne dedykowane poszczególnym typom implantów JD, zapewniające optymalną stabilizację pierwotną.
 • Wszystkie elementy zestawu można nabyć w pojedynczych sztukach.

Warto również wspomnieć, że system JD jest niezwykle uniwersalny i umożliwia wkręt implantów zygomatycznych lub nasalnych. Wystarczy poszerzyć standardową kasetę chirurgiczno-protetyczną o dwa dodatkowe wiertła, zgłębnik oraz drivery.

Szablony implantologiczne Kielce

Szablony implantologiczne wykonane z polimerowego materiału, to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi w implantologii.

Dzięki szablonowi możliwe jest osiągnięcie zaplanowanej głębokości implantacji. Dodatkowo wykorzystanie specjalistycznych narzędzi, które służą nawigowanym procedurom w połączeniu z tuleją, zapewniają całkowite bezpieczeństwo i kontrolę wprowadzania wszczepów.

Szablon chirurgiczny JD jest wyposażony w tuleje naprowadzające o średnicy 5,05 mm. Wymiar ten daje możliwość wykorzystania szablonu do osadzenia wszczepu w każdym z dostępnych rozmiarów.

Witrynę wyszukano po frazach:
szkolenia implantologiczne Kielce, nawigacja implantologiczna Kielce, implanty nawigacyjne cena Kielce, implanty stomatologiczne sklep Kielce, implanty zębów hurtownia Kielce, implanty zygomatyczne forum Kielce, jdentalcare Kielce, implanty nawigacyjne Kielce,