Implanty zygomatyczne Szczecin – informacje, opinie, cena

Implantów zygomatycznych (inaczej jarzmowych) w przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie wprowadza się w wyrostek zębodołowy, lecz w kość jarzmową. Co ta różnica oznacza? Otóż wynika z tego, że wszczepy zygomatyczne są całkowicie bezpiecznym fundamentem dla odbudowy zęba. Implanty zygomatyczne JDZygoma są nieco dłuższe od konwencjonalnych implantów. Mają konkretnie długość od 30 mm do 60 mm. Umieszcza się je w odcinkach bocznych, czyli w okolicy łuku jarzmowego szczęki. Stają się wtedy doskonałym mocowaniem dla uzupełnień stałych. Co ciekawe, da się je wykorzystać w sytuacji ekstremalnego zaniku kości, bez długich oraz kosztownych procedur chirurgicznych, takich jak zabieg podniesienia zatoki szczękowej (sinus lift) lub sterowana regeneracja kości.

Zygomy stanowią wspaniałe rozwiązanie w przypadku bezzębnej szczęki. U pacjentów posiadających całkowite bezzębie lub uzębienie resztkowe, implantację przeprowadza się najczęściej za pomocą techniki „Full Arch On 4”, czyli wykorzystując 4 implanty, na jakich umiejscawia się uzupełnienie protetyczne. Ogromną zaletą zabiegów z użyciem implantów zygomatycznych jest to, iż po wszczepieniu można je od razu obciążyć uzupełnieniem protetycznym. Pacjent nie musi więc nosić wyjmowanej protezy po zabiegu, co bez najmniejszych wątpliwości polepsza jakość życia. To niezwykle opłacalna oraz wyjątkowo skuteczna opcja.

Systemy implantologiczne, implanty Szczecin

Niezawodny oraz nowoczesny system implantologiczny JDentalCare.

W portfolio JDentalCare są nie tylko implanty z poziomu kości, ale także te z poziomu tkanki miękkiej, implanty uniwersalne, wąskie, ultra wąskie, pterygoidalne, nasalne oraz zygomatyczne. Występują w wielu długościach oraz średnicach, co pozwala odbudować wszystkie braki zębowe.

JDentalCare oferuje możliwości, jakie pozwalają na uzyskanie długotrwałej stabilizacji i atrakcyjnego efektu estetycznego. Pacjenci bardzo to doceniają.

Najważniejsze cechy systemu JDentalCare:

  • Niesamowity wybór różnych rozmiarów. Umożliwia on wszechstronność zastosowania oraz odpowiada na indywidualne potrzeby i wymagania lecznicze każdego pacjenta. Średnica zaczyna się już od 2,75 mm, a ma maksymalnie do 6,0 mm, natomiast długość od 6 mm do 18 mm. Przemyślany dobór implantu mocno wpływa na powodzenie implantacji.
  • Wiele linii implantów w tylko jednym systemie. Składa się on z 5 typów oraz linii implantów: implanty internal hex 2,4 mm (JDEvolutionPlus), slim (JDEvolutionS Ø 3.2 mm), superslim (JDIconUltraS Ø 2.75 mm), trans-zatokowe (nasalne: JDNasal), pterygoidalne (JDPterygo), zygomatyczne (JDZygoma). Wszystkie da się obsługiwać za pomocą 1 kasety chirurgiczno-protetycznej.
  • System cechuje się tym, że jest w pełni cyfrowy. Biblioteki JD są dostępne dla wiodących dostawców oprogramowania CAD/CAM: DentalWings®, Exocad®, czy też 3Shape®. Do listy ciągle dodaje się nowe pozycje.
  • JDentalCare posiada system przekierowania, umożliwiający łatwe rozwiązania protetyczne w ciężkich warunkach chirurgicznych.
  • System wyróżnia kompatybilność chirurgiczna oraz protetyczna z innymi popularnymi systemami. W zależności od linii są to: Zimmer, Biomet3i, Biohorizon, AlphaBio, NobelBiocare, Straumann. Powoduje to, że pacjent nigdy nie zostanie bez żadnej pomocy.

Pragniesz osobiście przekonać się o możliwościach systemu JDentalCare? Przyjdź na prezentację w gabinecie.

Cyfrowe planowanie implantów, implantologia cyfrowa Szczecin

Warto zapoznać się z cyfrową jakością implantacji w jej pełnym zakresie, od organizowania zabiegu chirurgicznego, do układania prac protetycznych, co umożliwia systemi JDentalCare.

Jest on całkowicie cyfrowy. Co to jednak konkretnie oznacza? Wynika z tego, że dla każdego typu implantów JD przygotowano rozwiązania, jakie pozwalają na cyfrową jakość implantacji w jej pełnym zakresie. Zaczyna się od zorganizowania zabiegu chirurgicznego, dokonania go z udziałem szablonu implantologicznego, a kończy na zaplanowaniu protetyki. Połączenie rozpoznają biblioteki najpopularniejszych dostawców oprogramowania CAD CAM. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja projektowania prac kombinowanych na rozmaitych modelach implantów. Obejmuje ona ich pełen zakres, od implantów zygomatycznych JDZygoma, po ultra wąskie implanty JDIconUltraS. Istnieje także uniwersalny oraz prosty zestaw JDGuidedSurgery, nadający się do każdej linii implantów JD.

Wykorzystanie systemu implantologicznego JDentalCare w swojej pracy gwarantuje precyzyjne planowanie, przewidywanie rezultatów klinicznych oraz w pełni bezpieczne zabiegi bez najmniejszych komplikacji.

Zachęcamy wobec tego do kontaktu z naszymi specjalistami, zajmującymi się rozwiązaniami cyfrowymi.

Kasety implantologiczne Szczecin

W przedstawianej ofercie znajduje się także kaseta implantologiczna, służąca do przeprowadzania wszelakich procedur chirurgicznych.

Jej najważniejsze zalety to:

  • Jest dedykowana do wszystkich linii implantów JD.
  • Na jej pokrywie są protokoły chirurgiczne, odpowiednie dla konkretnych modeli implantów JD, co zapewnia optymalną stabilizację pierwotną.
  • Wszelkie części zestawu da się zakupić w pojedynczych egzemplarzach.

System JD gwarantuje także uniwersalność. Przykładowo, jeżeli poza standardowymi implantami pragnie się wkręcać implanty nasalne lub zygomatyczne, należy standardową kasetę chirurgiczno-protetyczną poszerzyć tylko o 2 wiertła, zgłębnik oraz drivery. Takie rozwiązanie odczuwalnie obniża koszty użytkowania.

Szablony implantologiczne Szczecin

Polimerowe szablony chirurgiczne to zdecydowanie jedno z niezwykle przydatnych, a zarazem nowoczesnych narzędzi. Wpływają bowiem pozytywnie na proces leczenia implantologicznego.

Do czego konkretnie służą? Otóż pomagają w osiągnięciu planowanej głębokości implantacji, a zastosowanie narzędzi dedykowanych nawigowanym procedurom implantologicznym w kombinacji z tuleją, gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz niewymagającą wysiłku kontrolę nad głębokością wprowadzania wszczepów.

Szablon chirurgiczny zaopatrzono w tuleje naprowadzające, posiadające średnicę 5,05 mm. Umożliwia to użycie szablonu do osadzenia wszczepu w dowolnym z dostępnych rozmiarów.

Szablon pod implanty to gwarancja najwyższej precyzji przy przeprowadzaniu zabiegu wszczepienia implantów, a co za tym idzie, jego zastosowanie mocno wpływa na skrócenie czasu leczenia, bezpieczeństwo pacjenta i skuteczność całego przedsięwzięcia.

Witrynę wyszukano po frazach:
implanty nawigacyjne Szczecin, cyfrowe planowanie implantów Szczecin, nawigowane zabiegi implantologiczne Szczecin, cyfrowe planowanie implantów Szczecin, implanty zygomatyczne Szczecin, systemy implantologiczne porównanie Szczecin, cyfrowe planowanie implantów Szczecin, implanty zygomatyczne forum Szczecin, implanty zygomatyczne jarzmowe cena Szczecin, implanty zygomatyczne Szczecin, nawigacja implantologiczna Szczecin, szkolenia implantologiczne Szczecin, implanty nawigacyjne cena Szczecin, implanty stomatologiczne sklep Szczecin, implanty zębów hurtownia Szczecin, jdentalcare Szczecin