Implanty zygomatyczne Wrocław– informacje, opinie, cena

Nowoczesne implanty zygomatyczne/jarzmowe wprowadza się w kość jarzmową, a nie w wyrostek zębodołowy, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych implantów. Implanty JDZygoma są zdecydowanie dłuższe niż te konwencjonalne, dzięki temu, że położone są w innym miejscu. Stanowią one bezpieczny fundament dla odbudowy zęba, a ich długość wynosi od 30mm do 60 mm. Implanty zygomatyczne wprowadza się w okolicę łuku jarzmowego w odcinkach bocznych. Doskonale sprawdzają się w przypadku ekstremalnego zaniku kości, ponieważ ponieważ w ich przypadku nie ma konieczności przeprowadzania czasochłonnych i kosztownych zabiegów chirurgicznych, takich jak sterowana regeneracja kości lub zabieg podniesienie zatoki szczękowej- sinus lift.

Implanty zygotyczne są także świetnym rozwiązaniem w przypadku bezzębnej szczęki lub z uzębieniem resztkowym. Zazwyczaj wszczepienie ich odbywa się techniką „Full Arch On 4”. Polega ona na wykorzystaniu czterech implantów, a na nich montuje się uzupełnienie protetyczne. Po zabiegu wszczepienia pacjent nie musi nosić wyjmowanej protezy ponieważ można je od razu obciążyć uzupełnieniem protetycznym, co jest bardzo wygodne i komfortowe.

Systemy implantologiczne, implanty Wrocław

JDentalCare to nowoczesny i niezawodny system implantologiczny. Umożliwia wszczepianie implantów z poziomu kości i tkanki miękkiej, uniwersalnych, wąskich i ultra wąskich, nasalnych, pterygoidalnych oraz zygomatycznych. Każdy z implantów dostępny jest w wielu średnicach i długościach, dzięki czemu za ich pomocą można odbudować każdego zęba. Zastosowanie tych nowoczesnych rozwiązań pozwala na długotrwałą stabilizację i trwały i zadowalający efekt estetyczny, który docenią wszyscy pacjenci.

GŁÓWNE CECHY SYSTEMU JD:

  • Duży wybór rozmiarów pozwalający dentyście na spełnienie indywidualnych potrzeb pacjenta. Dostępna średnica implantów to od 2,75 mm do 6 mm. Długości, w których występują to od 6 mm do 18 mm. Wybór odpowiedniego implanta jest podstawą do skutecznego leczenia.
  • W jednym systemie występuje kilka linii implantów. Składa się on z pięciu różnych typów i linii implantów, takich jak: implanty internal hex 2,4 mm (JDEvolutionPlus), slim (JDEvolutionS – Ø 3.2 mm), superslim (JDIconUltraS Ø 2.75 mm), trans-zatokowe (nasalne: JDNasal) pterygoidalne (JDPterygo), zygomatyczne (JDZygoma). Wszystkie te linie mogą być obsługiwane jedną kasetą chirurgiczno-protetyczną.
  • Cały system jest w pełni cyfrowy. Biblioteki JD są łatwo dostępne dla wszystkich wiodących dostawców oprogramowania typu CAD/CAM: DentalWings®, Exocad® oraz 3Shape®, a ich lista jest stale poszerzana.
  • Cały system posiada możliwość przekierowania, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach chirurgicznych można zastosować proste rozwiązania,
  • JDentalCare jest kompatybilny chirurgicznie i protetycznie z innymi popularnymi systemami. Ze względu na linię są to: Zimmer, Biomet3i, Biohorizon, AlphaBio, NobelBiocare, Straumann. Dzięki temu każdy pacjent może z niego skorzystać i otrzymać niezbędną pomoc.

Chcesz poznać możliwości systemu JDentalCare? Umów prezentację w gabinecie.

Cyfrowe planowanie implantów, implantologia cyfrowa Wrocław

Poznaj możliwości, jakie daje cyfrowa jakość implantacji w pełnym zakresie od momentu planowania zabiegu po projektowanie prac protetycznych. Wszystko to jest możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi JDentalCare.

Jest on w pełni cyfrowy, dzięki czemu wszystkie typy implantów JD posiadają rozwiązania, które pozwalają na cyfrową jakość wykonania implantacji w pełnym jej zakresie. Rozpoczynając od planowania wykonania zabiegu chirurgicznego, przeprowadzenie go z wykorzystaniem szablonu implantologicznego oraz projektowania protetyki.

System ten jest rozpoznawany przez wszystkie biblioteki najpopularniejszych producentów oprogramowania CAD/CAM. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest swobodna możliwość projektowania prac na różnych typach implantów, w tym na wszystkich implantach zygotycznych JDZygoma i wąskich JDIconUltraS. Do wszystkich implantów JD dostępny jest jeden uniwersalny zestaw JDGuidedSurgery.

System implantologiczny JDentalCare pozwala na przeprowadzenie precyzyjnego planowania i leczenia dającego zadowalające rezultaty. Zabiegi przy jego użyciu są bezpieczne i odbywają się bez komplikacji.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od rozwiązań cyfrowych, który udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kasety implantologiczne Wrocław

W naszej ofercie znajduje się kaseta implantologiczna umożliwiająca przeprowadzenie wszystkich procedur chirurgicznych.

Zalety systemu:

  • Jedna kaseta chirurgiczno-protetyczna dostosowana jest do całej linii implantów JD.
  • Na pokrywie znajdują się specjalne protokoły chirurgiczne dla poszczególnych typów implantów JD, które zapewniają optymalną stabilizację pierwotną.
  • Wszystkie elementy zestawu dostępne są jako osobne elementy, które można zakupić pojedynczo
  • System JD cechuje duża uniwersalność. Jeśli planujemy połączenie standardowych implantów z zygomatycznymi lub nasalnymi wystarczy standardową kasetę chirurgiczno-protetyczną wyposażyć dodatkowo o dwa wiertła, zgłębnik i drivery. Takie rozwiązanie zdecydowanie obniża koszty.

Szablony implantologiczne Wrocław

Polimerowe szablony chirurgiczne to nowoczesne i przydatne narzędzie, które znacząco wpływa na skuteczność całego leczenia implantologicznego. Przy jego wkowanych do ykorzystaniu możliwe jest osiągnięcie planowanej głębokości implantacji. Wykorzystanie specjalnych narzędzi dedykowanych do procedur implantologicznych w kombinacji z tuleją zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i możliwość łatwej kontroli głębokości wprowadzania wszczepów.

Nowoczesny szablon chirurgiczny JD jest zaopatrzony w wygodne tuleje naprowadzające, których średnica wynosi 5,05 mm. Dzięki temu może być on użyty do osadzania wszczepów w każdym rozmiarze.

Szablon przystosowany pod implanty zapewnia maksymalną precyzję wykonywanego zabiegu, co znacznie wpływa na skrócenie całego czasu leczenia, jego skuteczność oraz poziom bezpieczeństwa dla pacjenta.